Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeżeli pragniesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są niesłychanie obfite i wielokrotnie zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie odrobinę, by odkryć, że są ściśle mówiąc smaczne i godne paru kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz polska kiełbacha.

Restauracja Grodzka Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, niemniej jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z oszałamiającego chleba i apetycznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o nowatorskie smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w schematycznej polskiej kuchni?

restaurants main market square krakow

Najbardziej tuzinkowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić potrawy.

Skąd krajowa kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej też odnaleźć ściśle mówiąc przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasami egzotycznych smaków.
•    Prócz sztampowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, rozkoszna oraz w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością znaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw i optymalne polskie napoje oraz nasycać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.