Kraków jeszcze bardziej przyjaźniejszy Krakowianom

Pośród wielu miejscowości w Polsce, miasto Kraków wybija się nie tylko w obszarze sztuki i akademickim, ale też na licznych innych polach. Zaczyna być obszarem przyjaznym do życia. Przekształcenia, jakie stały się udziałem miasta w niedawnych latach dają poczucie, że Kraków naprawdę pnie się do przodu.
Pożyteczne nowości w Krakowie.
Co godnego pochwały wypracowano w trakcie ostatniego okresu? Wielość napraw i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Niezwykle pomogły w tej materii dotacje Unii Europejskiej, z których miasto chętnie czerpie. Dynamiczne działanie w zakresie uzyskiwania dofinansowania sprawiły, że małopolska uzupełniła się o świeże węzły komunikacyjne, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, oraz ciekawe obiekty użyteczności publicznej.
Niemałe innowacje są niewidoczne dla zwykłego mieszkańca. Nie znaczy to jednak, że nie istnieją. Zazwyczaj ignorujemy nie związane z nami fakty. Przeciętnemu mieszkańcowi miasta zdaje się, że w mieście za mało się robi. Podczas gdy Kraków rozwija się z każdym rokiem. Usprawnienia w obszarze gospodarki odpadami, budowie i unowocześnianiu siatki kanalizacyjnej, stawianie filtrów przeciw hałasowi to jedynie część zmian, które umożliwiają mieszkańcom bezpieczniej oraz wygodniej funkcjonować. Miasto rozwija się również pod kątem możliwości kulturalnych. Moc Krakowa rośnie dzięki takim inwestycjom jak: Kraków Arena czy rewitalizacja Huty. Te inwestycje zachęcają turystów do przyjazdu.
Podejmowane dzięki radnym projekty nie tyczą się tylko samego środka miasta, ale również są połączone z pełnym regionem. Przeto zamiast uskarżać się tylko zobaczyć zmiany w jakie obrósł Kraków.
Przyszłe miesiące – jeśli uda się utrzymania tempa zmian – pozwolą Krakowowi zostać prawdziwą stolicą małopolski.
Majchrowski